زبان EN AR
+
اندازه قلم
-
رنگ
  • تاریخ انتشار : 1401/12/12 - 19:38
  • تعداد بازدید : 227
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 217
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
آموزش سلامت دهان و دندان

آموزش سلامت دهان و دندان

یکی از عمده ترین وظایف هر مرکز پزشکی و بهداشتی در کنار درمان بیماریها و مشکلات موجود، پیشگیری از بوجود آمدن بیماری های مرتبط در آینده است، که در دندانپزشکی به روشهای مختلف قابل انجام است و در ادامه به مهمترین این روشها اشاره خواهد شد:
 
آموزش بهداشت دهان و دندان
اولین گام در راه نگه داری سلامت دهان و دندان، پیروی از اصول بهداشتی می باشد. انجام فعالیت هایی مانند مسواک کردن دندان ها، نخ دندان کشیدن، استفاده از انواع مسواک های برقی، دهانشویه و دیگر محصولات بهداشت دهان و دندان می توانند در بهبود بهداشت دهان و دندان موثر باشند و نتایج مثبتی را به بار آورند. افراد بسیاری به علت ناآگاهی و نداشتن اطلاعات مناسب دچار مشکلات شدید دهان و دندان می شوند. در این حالت باید به دندانپزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه شود که نیازمند هزینه مالی و زمانی زیادی است. این در حالیست که وجود دانش کافی در مورد فعالیت های بهداشتی و شیوه درست انجام آنها می تواند خطر ابتلا به بیماری های دهان و دندان را کاهش دهد. به این ترتیب حتی در زمان و هزینه های بالای دندانپزشکی صرفه جویی خواهد شد.
 
چکاپ و معاینات دوره ای
از موارد مهمی که باید بدانیم این است که برخی از مشکلات دندان ها مانند پوسیدگی و حتی برخی از بیماری های لثه ناشی از میکروب ها هستند. در بیشتر موارد با وجود آنکه فرد به خوبی بهداشت دهان و دندان را رعایت می کند، باکتریهایی در دهان حضور می یابند که منشا مشکلات بعدی بسیاری می شوند. بسیاری از این مشکلات در ابتدا بروز ظاهری ندارند. به این معنی که دردی احساس نمی شود و تنها راه تشخیص مشکل، معاینه ایست که توسط دندانپزشک انجام می شود. این مشکلات با تشخیص زودهنگام کاملا قابل درمان هستند.
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 123722
کلمات کلیدی
 ادمین  مرکز بهداشت شهرستان همدان
خبرنگار

ادمین مرکز بهداشت شهرستان همدان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نشانی: 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 57
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 122333
تعداد کاربران بر خط 0